| Name : | Vinay Kumar |
| Age / Height : | 29years / 5ft 9in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE(Mechanical Engineering) |
| Working as - Working in: | Cybersecurity Analyst,Working in Kuwait | Kuwait |
| Name : | Vinay Kumar |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 9in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 19-10-1997 |
| Mother Tongue : | Kolarathi Basanna |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 19-10-1997 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Don know |
| Nakshatra / Star : | Rohini |
| Place of Birth : | DAVANGERE |
| Time of Birth : | 4PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Education : | BE(Mechanical Engineering) |
| Working as : | Cybersecurity Analyst,Working in Kuwait |
| Working in : | Kuwait |
| Annual Income : | Above 12 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Veeranna (Not alive) / BUSSINESS |
| Mother's Name / Occupation : | Smt;Jayasheela(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 1 married |
| Looking Age : | 25 to 29 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 6in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |