| Name : | Manu BY |
| Age / Height : | 34years / 5ft 3in |
| Religion - Caste: | Hindu - Sadu Lingayath |
| Subcaste: | SADHU LINGAYATHARU |
| Weight : | 56 Kg - 60 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BA ITI |
| Working as - Working in: | KPTCL | Chikkamagalor |
| Name : | Manu BY |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 3in |
| Weight : | 56 Kg - 60 K |
| Date of birth : | 15-12-1992 |
| Mother Tongue : | Nirvanashwamy mata |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 15-12-1992 |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Simha (Leo) |
| Nakshatra / Star : | Magha |
| Place of Birth : | CHIKKAMAGALURE |
| Time of Birth : | 10.30 AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | SADHU LINGAYATHARU |
| Education : | BA ITI |
| Working as : | KPTCL |
| Working in : | Chikkamagalor |
| Annual Income : | 10 lakh to 11 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Yogrsh B S(Alive) / Farmar |
| Mother's Name / Occupation : | Vijaya P(Alive) / housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 1 married |
| Looking Age : | 28 to 32 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Sub caste : | SADHU LINGAYATHRU |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |