| Name : | Adarsh M |
| Age / Height : | 26years / 5ft 8in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Kuruba |
| Weight : | 51 Kg - 55 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | Diploma In Civil&BA in History Political Science |
| Working as - Working in: | Railaway Department (Points Man) | Mayakonda |
| Name : | Adarsh M |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 8in |
| Weight : | 51 Kg - 55 K |
| Date of birth : | 20-8-2000 |
| Mother Tongue : | Mailar Lingeshwara |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | B +ve |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 20-8-2000 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Mesha (Aries) |
| Nakshatra / Star : | Ashwini |
| Place of Birth : | DAVANGERE |
| Time of Birth : | 3;25PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Kuruba |
| Education : | Diploma In Civil&BA in History Political Science |
| Working as : | Railaway Department (Points Man) |
| Working in : | Mayakonda |
| Annual Income : | 5 lakh to 6 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Manjunath H(Alive) / EX-Railway Employee |
| Mother's Name / Occupation : | Poornima(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 1 of 0 married |
| Looking Age : | 23 to 25 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Kuruba |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |