| Name : | Devaraj S |
| Age / Height : | 32years / 5ft 4in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | SADHU LINGAYATHARU |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | DIPLOMA |
| Working as - Working in: | K E B Sabstation Aparater | Chitradurga |
| Name : | Devaraj S |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 4in |
| Weight : | 61 Kg - 65 K |
| Date of birth : | 13-6-1994 |
| Mother Tongue : | Goda bunal Kalleshwara |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 13-6-1994 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Karkataka (Cancer) |
| Nakshatra / Star : | Ashlesha |
| Place of Birth : | Chithradurga |
| Time of Birth : | 13/6/1994 |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | SADHU LINGAYATHARU |
| Education : | DIPLOMA |
| Working as : | K E B Sabstation Aparater |
| Working in : | Chitradurga |
| Annual Income : | 3 lakh to 4 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Sri;Shivakumara(Alive) / Agriculturalist/Business |
| Mother's Name / Occupation : | Sri Mati;Umadevi K,B(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 26 to 28 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Sadu lingayatha |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |