| Name : | Praveen.J.S |
| Age / Height : | 41years / 5ft 5in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Banajigaru |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | B Com .CA Inter |
| Working as - Working in: | Audit &Tax Consultant M/S Jaded Siddappa &Co, Chartered Accountants,Shivamogga-577201 | SHIVAMOGGA |
| Name : | Praveen.J.S |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 5in |
| Weight : | 66 Kg - 70 K |
| Date of birth : | 8-12-1985 |
| Mother Tongue : | Kuravatti Basavanna |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 8-12-1985 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Tula (Libra) |
| Nakshatra / Star : | Chitta |
| Place of Birth : | Davangere |
| Time of Birth : | 3.10PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Banajigaru |
| Education : | B Com .CA Inter |
| Working as : | Audit &Tax Consultant M/S Jaded Siddappa &Co, Chartered Accountants,Shivamogga-577201 |
| Working in : | SHIVAMOGGA |
| Annual Income : | 10 lakh to 11 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Sri;C A Jadad Siddappa(Alive) / Charteted Accountant |
| Mother's Name / Occupation : | Sri Mati;Umadevi J,S(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 35 to 40 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | BANAJIGA LINGAYATHRU |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |