| Name : | Sushmaa |
| Age / Height : | 27years / 5ft 3in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | B Com Graduation |
| Working as - Working in: | GOVERNMENT JOB | BELAGAVI |
| Name : | Sushmaa |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Whitish |
| Height : | 5ft 3in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 18-10-1999 |
| Mother Tongue : | Sri;Basaveshwara |
| Complexion : | Whitish |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | A +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 18-10-1999 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Makara (Capricorn) |
| Nakshatra / Star : | Uttarashada |
| Place of Birth : | Tumminkatte |
| Time of Birth : | 8;12AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Education : | B Com Graduation |
| Working as : | GOVERNMENT JOB |
| Working in : | BELAGAVI |
| Annual Income : | 5 lakh to 6 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Karibasappa V S(Alive) / BUSSINESS |
| Mother's Name / Occupation : | Rajini(Alive) / HOUSEWIFE |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 27 to 30 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 8in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Education : | BE/MBA/MTech |
| Occupation : | GOVERNMENT/PRIVATE |
| Annual Income : | Does not matter |