| Name : | M P Balasubrahmanya (mp) |
| Age / Height : | 32years / 6ft 0in |
| Religion - Caste: | Hindu-ST caste |
| Subcaste: | Nayaka |
| Weight : | 56 Kg - 60 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE In Mechanical Engineering |
| Working as - Working in: | Team Leader(software company)Banglore | MYSORE |
| Name : | M P Balasubrahmanya (mp) |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Slim |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 6ft 0in |
| Weight : | 56 Kg - 60 K |
| Date of birth : | 24-5-1994 |
| Mother Tongue : | Sri;Manjunath Swami |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Slim |
| Blood Group : | A +ve |
| Diet : | Non-vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 24-5-1994 |
| Caste : | Hindu-ST caste |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Tula (Libra) |
| Nakshatra / Star : | Vishaka |
| Place of Birth : | Mysore |
| Time of Birth : | 3;10PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Nayaka |
| Education : | BE In Mechanical Engineering |
| Working as : | Team Leader(software company)Banglore |
| Working in : | MYSORE |
| Annual Income : | 11 lakh to 12 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Prakash(Alive) / Running Business |
| Mother's Name / Occupation : | Manjula Prakash(Alive) / Business |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 1 married |
| Looking Age : | 22 to 28 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 6ft 0in |
| Caste : | Hindu-ST caste |
| Sub caste : | GANGAMATH |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |