| Name : | K M Venkatesh |
| Age / Height : | 34years / Below 3ft 6in |
| Religion - Caste: | Hindu-Vakkaliga |
| Subcaste: | OBC 3A Vanniya goundar |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | ITI (electrition) |
| Working as - Working in: | A/C Services&Repair | Hospet |
| Name : | K M Venkatesh |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Does not matter |
| Height : | Below 3ft 6in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 1-5-1992 |
| Mother Tongue : | Aya Atha |
| Complexion : | Does not matter |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 1-5-1992 |
| Caste : | Hindu-Vakkaliga |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Meena (Prisces) |
| Nakshatra / Star : | Revathi |
| Place of Birth : | Kaddiranpura |
| Time of Birth : | 5;30AM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | OBC 3A Vanniya goundar |
| Education : | ITI (electrition) |
| Working as : | A/C Services&Repair |
| Working in : | Hospet |
| Annual Income : | 2.5 lakh to 3 lakh |
| Father's Name / Occupation : | K Mariyappan(Alive) / Self Employe |
| Mother's Name / Occupation : | Bhagya(Alive) / House Wife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 2 married |
| Looking Age : | 25 to 30 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 0in |
| Caste : | Hindu-Vakkaliga |
| Sub caste : | vanniya goundar |
| Education : | |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |