| Name : | MADHUSHREE V |
| Age / Height : | 29years / 5ft 1in |
| Religion - Caste: | Hindu - Jangama |
| Subcaste: | Balehonnuru Peeta |
| Weight : | 51 Kg - 55 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE E&C |
| Working as - Working in: | SOFTWARE DEVALOPER AT INFOSYS | BANGALORE |
| Name : | MADHUSHREE V |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 1in |
| Weight : | 51 Kg - 55 K |
| Date of birth : | 14-5-1997 |
| Mother Tongue : | Kottureshwara Swamy |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 14-5-1997 |
| Caste : | Hindu - Jangama |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Simha (Leo) |
| Nakshatra / Star : | Magha |
| Place of Birth : | KARATAGI |
| Time of Birth : | 9.30PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Balehonnuru Peeta |
| Education : | BE E&C |
| Working as : | SOFTWARE DEVALOPER AT INFOSYS |
| Working in : | BANGALORE |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | VIRUPASKHASHWAMY(Not alive) / |
| Mother's Name / Occupation : | RAJISHWARI(Alive) / HOUSE MAKER |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 28 to 33 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 4in |
| Caste : | Hindu - Jangama |
| Sub caste : | Jangamaru |
| Education : | BE/MBA/MCA |
| Occupation : | SOFTWARE / ANY GOOD JOB |
| Annual Income : | Does not matter |