| Name : | M D RAGHUNATH |
| Age / Height : | 41years / 5ft 8in |
| Religion - Caste: | Hindu - Brahmana |
| Subcaste: | DEVASHASTHA SMARTHA BRAHMAN |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | B.COM |
| Working as - Working in: | BUSSINESS | BANGALURU |
| Name : | M D RAGHUNATH |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 8in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 3-8-1985 |
| Mother Tongue : | |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 3-8-1985 |
| Caste : | Hindu - Brahmana |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Meena (Prisces) |
| Nakshatra / Star : | Poorvabhadrapada |
| Place of Birth : | BENGALORE |
| Time of Birth : |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | DEVASHASTHA SMARTHA BRAHMAN |
| Education : | B.COM |
| Working as : | BUSSINESS |
| Working in : | BANGALURU |
| Annual Income : | 10 lakh to 11 lakh |
| Father's Name / Occupation : | M S DIVAKAR(Not alive) / BUSSINESS |
| Mother's Name / Occupation : | SHANTHA(Alive) / HOUSE MAKER |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 3 married |
| Looking Age : | 33 to 39 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 4in |
| Caste : | Hindu - Brahmana |
| Sub caste : | |
| Education : | |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |