| Name : | Bhanu kumar C H |
| Age / Height : | 27years / 6ft 0in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Panchamasali Lingayathru |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BE E&C |
| Working as - Working in: | BUSSINESS | Ranebennuru (T) |
| Name : | Bhanu kumar C H |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 6ft 0in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 31-12-1999 |
| Mother Tongue : | Dundhi Basavanna |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | A +ve |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 31-12-1999 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Tula (Libra) |
| Nakshatra / Star : | Swati |
| Place of Birth : | Gangavathi |
| Time of Birth : | 5.50 Pm |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Panchamasali Lingayathru |
| Education : | BE E&C |
| Working as : | BUSSINESS |
| Working in : | Ranebennuru (T) |
| Annual Income : | Above 12 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Chandrashekar J H(Alive) / Business |
| Mother's Name / Occupation : | Nalina CH(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 2 of 2 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 22 to 25 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 4in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | Panchamasali Lingayatharu |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |