| Name : | Sindhu K S |
| Age / Height : | 29years / 5ft 4in |
| Religion - Caste: | Hindu - Sadu Lingayath |
| Subcaste: | bellalaru |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | MCA |
| Working as - Working in: | Asst.Professor UBDT, Davanagere | DAVANGERE |
| Name : | Sindhu K S |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Does not matter |
| Height : | 5ft 4in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 7-10-1997 |
| Mother Tongue : | Shri Shaila Mallikarjuna |
| Complexion : | Does not matter |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 7-10-1997 |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Vrischika (Scorpio) |
| Nakshatra / Star : | Jeshta |
| Place of Birth : | Davangere |
| Time of Birth : | 8.30 P m |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | bellalaru |
| Education : | MCA |
| Working as : | Asst.Professor UBDT, Davanagere |
| Working in : | DAVANGERE |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | Sri Revanasiddappa(Alive) / Agriculture |
| Mother's Name / Occupation : | Srimati. Sudha K(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 1 of 1 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 28 to 30 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 6in |
| Caste : | Hindu - Sadu Lingayath |
| Sub caste : | SADHU LINGAYATHRU |
| Education : | ANY DEGREE |
| Occupation : | |
| Annual Income : | Does not matter |