| Name : | Shivananda B (Ganesha B) |
| Age / Height : | 27years / 5ft 3in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | |
| Weight : | 56 Kg - 60 K |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | PUC |
| Working as - Working in: | BSC shop worker | Davanagere |
| Name : | Shivananda B (Ganesha B) |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Average |
| Complexion : | Does not matter |
| Height : | 5ft 3in |
| Weight : | 56 Kg - 60 K |
| Date of birth : | 15-6-1999 |
| Mother Tongue : | Avaragolla Veerabhadreshwara Swamy |
| Complexion : | Does not matter |
| Body type : | Average |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 15-6-1999 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Mithuna (Gemini) |
| Nakshatra / Star : | Aridra |
| Place of Birth : | Davanagere |
| Time of Birth : | 3.15.P M |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : |
| Education : | PUC |
| Working as : | BSC shop worker |
| Working in : | Davanagere |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | Late Basavarajappa A R(Alive) / Hotel Business |
| Mother's Name / Occupation : | Manjulamma(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 24 to 26 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 1in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | javali |
| Education : | ANY DEGREE/PUC/SSLC |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | Does not matter |