| Name : | NISHCHAY R. |
| Age / Height : | 26years / 5ft 8in |
| Religion - Caste: | Hindu-SC caste |
| Subcaste: | Bhovi |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | B.E. Civil |
| Working as - Working in: | Kashetty Tech Solution, G.E. Aerospace | Bangalore |
| Name : | NISHCHAY R. |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Does not matter |
| Height : | 5ft 8in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 18-5-2000 |
| Mother Tongue : | Sri Yallammadevi |
| Complexion : | Does not matter |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | N/A |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 18-5-2000 |
| Caste : | Hindu-SC caste |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Vrischika (Scorpio) |
| Nakshatra / Star : | Anuradha |
| Place of Birth : | Kolara |
| Time of Birth : | 08:52 pm |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Bhovi |
| Education : | B.E. Civil |
| Working as : | Kashetty Tech Solution, G.E. Aerospace |
| Working in : | Bangalore |
| Annual Income : | 5 lakh to 6 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Sri Late Rameshbabu(Not alive) / H.M.T. Company |
| Mother's Name / Occupation : | Smt. G.K. Jayashree(Alive) / Teacher (Govt.) |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 19 to 23 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu-SC caste |
| Sub caste : | Bhovi |
| Education : | ANY DEGREE / P.G. |
| Occupation : | Working Or Not working |
| Annual Income : | Does not matter |