| Name : | KiranKumar C N |
| Age / Height : | 26years / 5ft 9in |
| Religion - Caste: | Hindu - Lingayatha |
| Subcaste: | Panchamasali Lingayathru Baleyonnuru Peeta |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | BCA |
| Working as - Working in: | SOFTWARE ENGINEER Vipro | MYSORE |
| Name : | KiranKumar C N |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Does not matter |
| Height : | 5ft 9in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 14-8-2000 |
| Mother Tongue : | SRI Ranganatha Swami |
| Complexion : | Does not matter |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | O +ve |
| Diet : | Vegetarian |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 14-8-2000 |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Makara (Capricorn) |
| Nakshatra / Star : | Shravana |
| Place of Birth : | TUMAKUR |
| Time of Birth : | 6 .55 P M |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Panchamasali Lingayathru Baleyonnuru Peeta |
| Education : | BCA |
| Working as : | SOFTWARE ENGINEER Vipro |
| Working in : | MYSORE |
| Annual Income : | Does not matter |
| Father's Name / Occupation : | Nanjaraju C T(Alive) / Agricultural & Bussiness |
| Mother's Name / Occupation : | Sudha(Alive) / Housewife |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 20 to 22 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 5in |
| Caste : | Hindu - Lingayatha |
| Sub caste : | PANCHAMASALI LINGAYATHRU |
| Education : | PUC BCom |
| Occupation : | N/A |
| Annual Income : | Does not matter |