| Name : | Kirangowda R |
| Age / Height : | 26years / 5ft 6in |
| Religion - Caste: | Hindu-Vakkaliga |
| Subcaste: | Gowdalaru |
| Weight : | Does not mat |
| Gothra / Bedagu : | |
| Education | 2 PUC |
| Working as - Working in: | Business | Chitradurga |
| Name : | Kirangowda R |
| Marital Status : | Unmarried |
| Body Type : | Don know |
| Complexion : | Fair |
| Height : | 5ft 6in |
| Weight : | Does not mat |
| Date of birth : | 30-4-2000 |
| Mother Tongue : | Laxmi narasimhaswamy |
| Complexion : | Fair |
| Body type : | Don know |
| Blood Group : | A +ve |
| Diet : | Does not matter |
| Smoke : | No |
| Date of Birth : | 30-4-2000 |
| Caste : | Hindu-Vakkaliga |
| Gothra / Bedagu : | |
| Raasi : | Mithuna (Gemini) |
| Nakshatra / Star : | Dont know |
| Place of Birth : | Chirtadurga |
| Time of Birth : | 5.30 PM |
| Religion : | Hindu |
| Sub Caste : | Gowdalaru |
| Education : | 2 PUC |
| Working as : | Business |
| Working in : | Chitradurga |
| Annual Income : | Above 12 lakh |
| Father's Name / Occupation : | Ranganath K R(Not alive) / |
| Mother's Name / Occupation : | Radha G(Alive) / politics |
| No. of Brothers : | 0 of 0 married |
| No. of Sisters : | 0 of 0 married |
| Looking Age : | 18 to 23 |
| Looking Marital Status : | Unmarried |
| Looking Height : | 5ft 2in |
| Caste : | Hindu-Vakkaliga |
| Sub caste : | vakkaliga gowdas |
| Education : | puc |
| Occupation : | Working/not working |
| Annual Income : | Does not matter |